Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Vinaři: Domaine Le Mazel

Domaine Le Mazel: Vína bez síry... 

Vyhlášené vinařství Le Mazel manželů Géralda a Jocelyne Oustric se nachází v oblast Ardèche v malé vesnici Valvignères nedaleko Avignonu.

Hospodaří na 28 hektarech převážně starých vinic, kde se vedle červených odrůd Syrah, Grenache, Portan, Carignan a Cabernet Sauvignon velmi dobře daří bílým odrůdám Viognier, Chardonnay a Grenache Blanc.

Vinařství le Mazel se dlouhodobě orientuje na produkci přírodních vín za přísného dodržování již tradičních principů, jakými jsou především ruční ošetřování a sběr hroznů s probírkou, pěstování a vinifikace bez používání jakýchkoliv umělých aditiv včetně síry. Celému procesu šetrného zacházení s vínem také napomáhá gravitační uspořádání sklepa, které umožňuje vyloučit jinak používaná čerpadla při stáčení a přetáčení vín. Fermentace moštů probíhá, jak je ve Francii běžné, převážně v betonových tancích a vína potom dozrávají v různých typech dubových sudů citlivě volených tak, aby nedošlo k deformacím vůně a chuti, která musí především reprezentovat zdejší terroir.

Sortiment vín je dosti široký a na rozdíl od sousední oblasti Côtes du Rhône se zde produkují převážně druhová vína označovaná Vin de Pays de l´Ardèche, která rozhodně nepostrádají kvalitu vín apelačních. Líbezná krajina zejména jižní části oblasti Ardèche a její jedinečné přírodní podmínky vtiskují zdejším vínům svéráznost a nezaměnitelnost, která svým kouzlem symbolizují věčnou výzvu pro každého.