Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Vinaři: Domaine Ferraton Pére & Fils

Domaine Ferraton je rodinný podnik, který jako reprezentant čtvrté generace řídí Samuel Ferraton, a který je ve spojení s velmi známou společností Chapoutier Freres.

Podnik Domaine Ferraton má v současné době podíly ve řadě vysoce bonitních vinic apelací severní Rhôny včetně Hermitage, Crozes-Hermitage a jeho sklepy jsou umístěny přímo v srdci Tain L´Hermitage.

Styl vinařství Ferraton je soustředěn na autentičnost produkovaných vín odrážejících charakter zdejší půdy a na ní pěstovaných vinic. Naplňuje tak snahu o spojení nejlepších tradičních vinařských metod s charakterem dané apelace. Důslednou aplikací výhradně ekologického způsobu ošetřování vinic a filosofie biodynamického vinařství dává záruku, že nám vytvářená vína nabídnou perfektní příležitost vychutnat čistý výraz legendárních terroirů. Vína tohoto vinařství jsou na trh uváděny pod obchodním označením Ferraton Pére & Fils, vykazují velkou hloubku, charakteristickou strukturu a vynikající vlastnosti předurčující tato vína také k archivaci.

V poměrně širokém sortimentu vinařství lze vedle dlouholetých vín Hermitage Le Méal nalézt i další velmi kvalitní produkty apelací Crozes-Hermitage, Saint-Joseph, Côte Rôtie, Cornas a populární Châteauneuf-du-Pape.

http://www.ferraton.fr