Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Vinaři: Champagne Francis Boulard

Celkový dojem ze všech vín je úchvatný a potvrzuje tak oprávněnost bezpočetné řady ocenění, která tato šampaňská vína každoročně získávají, stejně jako jedinečné dědictví mnohaleté tradice, která nemá obdobu.

Rodinné vinařství Francise Boularda pěstuje od roku 1792 na svých vinicích označených Grand Cru klasické odrůdy Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay, bez kterých se výroba šampaňského neobejde.

Mírně svažité vinice o rozloze více jak 10 hektarů a s průměrným stářím přes 30 let se nacházejí na regionálně typických křídových půdách a jejich ošetřování je realizováno plně podle zásad ekologického zemědělství s příklonem k biodynamickému pěstování. Velká pozornost je věnována správnému načasování ruční sklizně a probírce hroznů tak, aby bylo dosaženo optimální zralosti spojené s maximem buketních látek a dostatečnou cukernatostí. Zpracování hroznů a vinifikace moštu jsou realizovány v maloobjemových nerezových tancích, zrání vína potom probíhá v dubových sudech typu barrique jejichž převážnou část tvoří použité sudy z Bordeaux a Bourgogne. Při míchání vín je potom uplatňován princip známý jako Solera, kdy je víno z každé sklizně vinifikováno samostatně a před lahvováním je směs z předchozích ročníků doplněna o objem stočeného vína, který však zpravidla nepřekračuje pětinu celkového množství.

Nabídku vinařství Francis Boulard tvoří široká paleta vysoce kvalitních klasických cuvée Brut na bázi cervených odrůd Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay, okouzlující Blanc de Blancs pouze z bílých hroznů Chardonnay a podmanivě veselé Rosé z odrůd Pinot Noir a Pinot Meunier.

http://www.francis-boulard.com