Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Příběh Milana Bartoše

Nejdřív bylo víno, až pak jídlo. Konkrétně přírodní víno, jehož kouzlu jsem okamžitě propadl na svých cestách Francií, kde jsem před lety poznal i českého přírodního vinaře Ondřeje Čálka, dnes už slavnou legendu. K RED Pifu ale vedla dlouhá cesta.

Když jsem kdysi přivezl první přírodní vína do Česka, říkali mi, že jsem blázen: kdo by prý u nás pil přírodní víno, které bývá nefiltrované a zakalené? Lidé odmítali všechno, co nevypadalo jako Znovín nebo Nový svět. Jenže já přírodnímu vínu věřil, bylo pro mě něco jako punk nebo hudební underground: syrové, opravdové, poctivé. Návrat k našim kořenům a přirozenosti. Pro mnohé jsem se tak stal českým apoštolem přírodního vína.

RED Pif proto původně měl být jen vinný bar, kde hostům otevřeme většinu lahví vína, aby ho mohli ochutnat, a kde taky jako první v zemi nabídneme vodu zdarma. Protože jaký smysl má nekonečný vinný lístek, který nikdo neochutná? Jenže záhy jsem si uvědomil, že víno bez jídla nedává smysl. Takže jsem nakonec místo vinného baru otevřel restauraci s vinotékou s téměř tisícovkou v Česku unikátních vín, samozřejmě nejen těch přírodních. V RED Pifu prostě neděláme to, co mi vadí v jiných restauracích.

Těšíme se na Vás!
Milan Bartoš & RED Pif Team