Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Filozofie RED Pif

RED Pif vznikl v Marseille večer u vína. Enologa Yanna Rohela a Ondřeje Čálka tehdy napadlo, že jestli budu mít jednou vinotéku nebo restauraci, musí se jmenovat jedině po jeho vínu RED Pif. To v překladu znamená „červený frňák“ a v jižní Francii se tahle dvě slova používají, když se jde na skleničku vína.

A protože se do RED Pifu chodí na víno, známe osobně každou naši lahev i vinaře, který ji udělal. Proto ani nepotřebujeme vinný lístek. Lidé často nevědí, jaké víno chtějí pít, my ale každému najdeme to správné. U nás taky nemusíte platit za celou lahev, většinu vín vás rádi necháme rádi ochutnat po sklence. Filozofií RED Pifu totiž je, že se tu každý má cítit v pohodě, protože může pít víno, které mu chutná!

Nabízíme ale samozřejmě i česká nebo slovinská přírodní vína od malých vinařů a francouzskou gastronomii kombinujeme s tradiční českou kuchyní. V našem obědovém menu proto vždy najdete moderně pojatá česká jídla s důrazem na čerstvé suroviny a jejich perfektní zpracování. Šneky, křepelky, kuřata nebo zvěřinu kupujeme od farmářů z celé země, které neustále objevujeme. Mnozí si myslí, že česká kuchyně je těžká a tučná, není to ale pravda: záleží jen na provedení. Pro nás je lehké jídlo prostě takové, po kterém se necítíte těžce.

RED Pif je unikátní právě propojením české a francouzské venkovské kuchyně. RED Pif ale neznamená jen jídlo a víno. RED Pif je filozofie života, podobně jako jazz. RED Pif je autentická atmosféra, nálada i rytmus.

A taky sport, máme svůj vlastní atletický klub.

U nás prostě chutná život!