Wine bar, restaurant & shop, Betlémská 9, Praha 1, UT–SO OD 16:30 +420 222 232 086 (Neslouží k rezervacím)

Co je přírodní víno?

Stejně jako RED Pif jde taky o životní filozofii. Právě v RED Pifu jsme termín přírodní víno zavedli pro tzv. autentická, naturální nebo bio vína. Přírodní víno se dělá tradičně ručně z vinic, které se chemicky neošetřují, téměř se do něj nepřidává síra a během výroby se nijak nevylepšuje. Vše nejlépe obstará sama příroda.

Vlastně nejde o nic nového, přírodní víno znamená návrat k našim dávným kořenům. Takhle víno chutnalo kdysi. I proto přírodní víno vždy krásně voní po půdě, krajině a přírodě, odkud pochází. A někdy taky chutná zemitě a živočišně jako sám život!

Nikde v Česku nenajdete tak unikátní nabídku přírodních vín jako v RED Pifu. U nás můžete ochutnat vína nejen slavných francouzských přírodních vinařů, ale také Ondřeje Čálka, Čecha, který dobil svět. Coby vojenský zběh se rodák z Pardubic kdysi bezcílně potloukal Francií, až zcela propadl přírodnímu vínu. Prošel prestižními francouzskými vinařskými školami a nakonec se usadil v Bohem zapomenuté Ardeche, kde koupil malou vinici a ze dřeva postavil vinařství. Právě v něm dnes dělá svá vyhledávaná bílá i červená vína, která najdete i v michelinských restauracích.

Přijďte k nám ochutnat nejen je!